Astăzi, 12 decembrie 2025, Colegiul de Criminologie, Administrare și Drept „Valeriu Bujor”, reprezentat de directorul instituției, domnul Valeriu BUJOR, a semnat un Acord de parteneriat cu Inspectoratul Național de Probațiune, condus de domnul Viorel SOCHIRCĂ.
Acest parteneriat reprezintă un pas important în consolidarea colaborării dintre instituțiile noastre și are drept obiectiv dezvoltarea profesională a viitorilor specialiști în domeniul probațiunii și criminologiei.
Colegiul de Criminologie, Administrare și Drept „Valeriu Bujor” își exprimă aprecierea pentru deschiderea și colaborarea Inspectoratului Național de Probațiune și își reconfirmă angajamentul de a dezvolta parteneriate ce promovează formarea profesională de calitate.

